• Ostuga üle 100 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja
  • Ostuga üle 100 € tasuta SmartPost
  • Soodsamad hinnad kui poes
  • Kiire ostuprotsess. Registreeruda ei ole vaja

Toodet

On välja arvutatud, et aasta jooksul ziletiterasid ostes kulub umbes sama summa mis ühe korraliku pardli soetamiseks. Tundliku naha jaoks on pardel parim valik, kuna see ärritab kõige vähem näonaha pindmist kihti. Samuti on parim valik meestele, kel on naha pinnast kõrgemale ulatuvaid sünnimärke, kuna ziletiga kraabitakse iga kord maha ka mikroskoopiline nahakiht, nahk kasvatab asemele samasuguse mikroskoopilise armkoe, seda ei juhtu korraliku pardliga. 

Saadaval on kahel erineval raseerimissüsteemil põhinevaid pardleid. Kumb neist parem on jääbki tihtipeale isikliku maitse või erinevate näonahkade ja karvakasvu otsustada. Ühtset arvamust ei ole.

Vibreeriva võrgusüsteemiga pardel. Terad on kaetud võrguga ja liiguvad edasi tagasi lõigates võrgust läbi tulevaid karvu. Pardlil võib olla üks või kaks raseerimisvõrku. Kui sageli võrkpeaga pardli enim kuluvat osa, võrku, vahetama peab, sõltub habemekarva paksusest.

 

 

 

Pöördlõiketerade abil töötavaid.
Pöördlõikesüsteemiga pardel on stabiilsem ja ei vibreeri käes. Sellise pardli terad pöörlevad ringjate liigutustega. Pöördlõikesüsteemiga pardel sobib hästi ka pikema habeme kandjale, ringlevate terade puhul satuvad habemekarvad igal juhul lõikepea ja lõiketera vahele.
 

 

Valikut tehes tuleks otsustada, kas teile piisab võrgutoitega pardlist, mis peab olema raseerimise ajal pistikus või oleks teil vaja hoopis akutoidet. Kaval oleks valida mõlema variandiga pardel, siis on välistatud juhtumid, kus teil habemeajamine pooleli ja aku saab tühjaks. Saate pardli pistikusse pista ja edasi tegutseda. Samas on akutoidet hea kasutada reisidel ja mõnus habet ajada kasvõi kohvitassi taga.

Uuemate mudelite lõikepäid võib mugavalt puhastada jooksva vee all.

Osadel pardlitel on olemas ka trimmer pikemate karvade piiramiseks.

Pardlivalikus on saadaval ka mudelid, millel funktsioonides nii märg kui kuiv raseerimine.

Tasub teada:

Kasulik oleks habet ajada kas ziletiga või pardliga, mitte nendega vaheldumisi. Nahk vajab tavapäraselt üleminekuks ühelt raseerimise viisilt teisele 2-3 nädalat kohanemise aega.

Enne habemeajamisega alustamist hõõru kergelt sõrmedega nägu ja selgita välja, millises suunas kasvavad karvad sinu näol. Kui ajad habet vastukarva, saad kõige siledama lõua. Siiski kui teil on probleeme sissekasvavate karvadega, tuleks vältida habemekarvade vastukarva raseerimist.  Karvad kasvavad karvanääpsust välja mitte otse, vaid 30-60 kraadise nurga all. Kui karv lõigata maha vastukarva, liiga lähedalt nahale, siis võib see kasvada folliikuli sisse. Seda võivad põhjustada nii lõiketeradega pardli kui ka ziletiga raseerimine. Sellise nahaprobleemi korral tuleks vältida liiga sagedast ja liiga nahalähedast habemeajamist.

Aja habet hommikuse dušššivõtmise järel. Dušššiaur pehmendab karvu ja muudab need kergemini raseeritavaks. Enne raseerimist niisuta nägu sooja veega. Jäta vaht, geel või seebivaht  vähemalt kaheks minutiks näole - hõlbustad raseerimist veelgi.

Raseerimise järel loputa nägu esmalt sooja, seejärel rohke külma veega - see ahendab poore. Soovitatav on nahka pärast habemeajamist desinfitseerida mõne oma nahatüübile sobiva after-shave’iga. Tundliku naha puhul väldi suure alkoholisisaldusega after-shave’i.