HABEMEAJAMINE: KAS SINA TEED SEDA ÕIGESTI?

HABEMEAJAMINE: KAS SINA TEED SEDA ÕIGESTI?

Habemeajamine on paljude meeste peaaegu igapäevane tegevus juba noorest saati. Vahetevahel habeme välja kasvatamine, ning erinevate stiilidega katsetamine on samuti huvitav kuid me kõik peaksime teadma, kuidas korralikult habet ajada. Turvalisus ennekõike ehk erinev näonahk vajab erinevat hoolitsust – kuiv nahk, õline nahk, kombineeritud nahk, akne kalduvusega nahk, meie kõigi näonahad on erinevad ning nad vajavad hoolitsust ning vale habemeajamine võib olla nahale ärritav.

5 sammu ideaalse tulemuseni
Võttes aluseks tavalise žiletiga habemeajamise on üldiselt vaja läbida 5 sammu, et saada parim tulemus. Kasutades pardleid tuleb jälgida nende kasutusjuhendeid: kas pardlit saab kasutada ainult kuivalt või võib seda kasutada ka pesemas olles. Kõik muu nagu habemeajamisvahu valimine, niisutamine on nii žileti kui ka pardliga sarnane.

  1. Esimese asjana tuleb nahk puhtaks pesta. Näo pesemiseks võib kasutada lihtsaid näovahte või koorijaid, kõige parem on aga raseerida peale pesemas käimist kuna siis on nahk puhas ning niisutatud. Raseerides nägu pesemata, võib vana nahk, õli ning mustus ummistada žilette ning ärritada nahka, tekitades aknet.
  2. Järgmisena on kord käes raseerimistarvikutel – raseerimisvahul või kreemil. Vaht näo ning terade vahel tekitab kaitsva kihi, mis aitab žiletil sujuvalt üle naha libiseda, seda katki tegemata või ärritamata. Raseerimisvahtu ostes tulek meeles pidada enda nahatüüpi. Kuivale nahale on vajalik kasutada niisutavat vahtu ning tundlikule nahale tuleb osta spetsiaalne tundlikule nahale mõeldud vaht, mis ei ärrita nahka.
  3. Erinevad allikad väidavad erinevalt, kus suunas raseerida. Kas karva kasvu suunas või sellele vastu? Gilette kodulehekülg soovitav raseerida igas suunas, kuna karvade kasvusuund võib varieeruda. Samas on teada juhtumeid kus vastukarva raseerimine on tekitanud nahale väikseid muhkusid. Üldiselt ei ole sellele küsimusele õiget või valet vastust, iga mees peab tundma enda nahka ning teadma, mis on talle parim.
  4. Väga tähtis on žiletti tihti puhastada vahust ning karvadest. Samuti tuleb jälgida, et žilett oleks terav ning kasutuskõlblik. Raseerimisel tuleb kasutada lühikesi tõmbeid ning nahale ei tohiks kõvasti peale suruda.
  5. Viimaseks tuleb nahk jaheda veega ära pesta, kuivatada ning seda niisutada kasutades näokreemi või aftershave’i.

Mehed, kellel on akne peavad raseerimisel olema eriti hoolikad, et enda nahka mitte ärritada. Tihti sobivad neile paremini pardlid või kasutades žiletti, tuleb jälgida, et terad oleksid alati teravad ning puhtad.

Kokkuvõttes ei ole habemeajamine raske või liiga aeganõudev tegevus. Tundes enda nahka ning kasutades raseerimiseks vahendeid, mis just sinu nahale sobivad on peamine, olgu selleks žilett või pardel, vannis olles raseerimine või hommikul enne tööd selle tegemine, vahu kasutamine või mitte. Lõpuks tunneb iga mees ise ära milline tegevus sobib talle kõige paremini.

Kõige mugavamalt saab uusi terasid, pardleid ning žilette soetada e-poest!


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!