MIKS VALIDA HABEMEAJAMISEKS PARDEL

MIKS VALIDA HABEMEAJAMISEKS PARDEL

Mis on see tegevus, mida teevad enamus meestest peaaegu kogu elu? Habemeajamine muidugi. Aastasadu on mehed kasutanud erinevaid habemenugasid kuid tänapäeval on meil võimalus valida. Poodi minnes ootab meid kõiki ees leti täis erinevad habemeajamistooteid – erinevate suuruste ning terade arvuga žiletid, erinevate firmade pardlid, võrkterad, pöördterad või hoopis visata pilk peale naiste osakonda? Tehnoloogia arenedes tuleb uusi pardleid välja peaaegu iga aasta ning üha enam mehi on hakanud neid kasutama.

Miks valida pardel?
Me teame, et üha enam mehi kasutavad pardleid, mis võib selle põhjuseks olla? Kindlasti on üheks põhjuseks mugavus. Neid on mugav kasutada ning nad ei vaja habemeajamisvahtu ega vett, mistõttu on pardlite kasutamine muudetud mugavamaks kui eales varem, samuti kiireks ning stressivabaks. Hommikul e-maile üle vaadates on nüüd võimalus ka samal ajal habet ajada. Samas on viimasel ajal välja tulnud enim märja ning kuiva süsteemiga pardleid, andes suurema valiku kuidas habet ajada. Kui žilettide eluaeg on ligikaudu nädal kuni kuu, siis pardlite eluaeg ulatub aastatesse.

Olenevalt pardlitest on neile lisatud ka erinevaid lisafunktsioone, mis teevad habemeajamise veelgi mugavamaks: ekraan, aku märgutuli ning erinevad indikaatorid. Lisaks on pardlite hooldus imelihtne, olenevalt masinast tuleb neid vaid vee all loputada või kuivalt üle harjata.

Pardlite erinevused
Üldiselt moodustavad pardlite kasutajad kaks rühma: pöördteradega pardli kasutajad ning võrkteradega pardli kasutajad. Mõlema rühma esindajatel on mitmesuguseid põhjuseid, miks ühte või teist kasutatakse kuid kõige rohkem diskussiooni pakub nahaärritamise teema. Iga inimese nahk on erinev, see võib olla tundlik, kuiv, rasune või kombineeritud, selle tõttu reageerivad erinevad nahatüübid pardlitele erinevalt. Pikemal kasutamisel võib nahk uue habemeajamisviisiga ära harjuda kuid nahaärrituse vältimiseks tuleb terad, võrk ning masin puhtana hoida.

Võrkteradega pardlid. Aparaadil liiguvad võrguga kaetud terased edasi-tagasi lõigates karvu, mis ulatavad läbi võrgu teradeni. Sellised pardlid saavad väga hästi hakkama lühemate karvadega, kui habe on kauem ajamata, tuleb koguda rohkem aega. Võrkteradega pardlid üldiselt ei ärrita nahka. Kuna aparaadil liiguvad terad kiiresti edasi-tagasi, võib see olla lärmakas ning vibreeriv.
Pöördteradega pardlid. Aparaadil on terad, mis pöörlevad lõigates nii pikemad kui ka lühemaid habemeid. Tavaliselt on sellistel pardlitel kolm pead, mis jälgivad mehe näo kuju ning libisevad sujuvalt mööda nahka püüdes kinni ka lühemad karvad raskesti ligipääsevates kohtades nagu lõual. Pöördterad ei pruugi aga kõigile sobida kuna nad võivad tekitada nahaärritust.
Populaarseimad ning enamkasutatavad pardli firmad Eestis on olnud: Philips, Aeg ning Braun.

Elu veel mugavamaks tehes, saab pardleid soetada kodus, tööl või õues interneti teel.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!